Gelato Sisters oduševile ljubitelje retro glazbe: Poslušajte njihovu tercu na tišinu

Uzbudljive vijesti za sve ljubitelje retro glazbe! Swing trio Gelato Sisters priprema se za izlazak niza najnovijih singlova, obrada popularnih domaćih skladbi u njihovom stilu po kojem su jedinstvene na ovim prostorima. Prvi u nizu predstavljamo “Tercu na tišinu” autora Sanina Karamehmedovića i grupe Silente koja odiše melankonijom bossa nove. Za aranžman, mix i mastering zaslužan je producent Tvrtko Hrelec. Članice Gelato Sisters, Neda i Sanja Parmać te Jana Valdevit donose prepoznatljivi šarm uske troglasne harmonije. Uz njih su i izuzetni glazbenici poput Gorana Delača na kontrabasu, Branimira Njikoša na bubnju, Mira Kadovića na saksofonu, Zvonimira Bajevića na trubi te Tvrtka Hrelca na klaviru. Singl je snimljen u Studiju Mikrofon. Gelato sisters vjeruju da će njihova interpretacija oduševiti sve ljubitelje originalne pjesme, a i šire hrvatske publike te vas sve pozivaju na glazbeno putovanje koje budi nostalgiju, miluje uši i krijepi dušu.
Bijes kod fanova Eurosonga: ‘Pokrali su Hrvatsku, a zna se tko je glavni krivac’

Nažalost po hrvatske navijače, pobijedio je “The Code”, a čini se da niti ostatak svijeta nije baš najsretniji ovakvim raspletom situacije. Jako je puno reakcija, neki su baš bijesni zbog toga… “Idemo se čuditi što je Eurosong konačno propao”, “Više neću gledati Eurosong”, samo su neke od reakcija na popularnim društvenim mrežama, a ne nedostaje ih nakon finala: “Do ove godine nisam gledala preko 10 godina Eurosong, sad sam se podsjetila i zašto”, “To je zadnji Eurosong što se mene tiče, lijep pozdrav”. “Najgori Eurosong ikada”, “Kako su samo pokrali Hrvate”, “Hrvatska, Ukrajina i Izrael su Top 3”, “Opet je žiri ukrao cijeli šou”, pišu bijesni fanovi. “Kad ćemo se više riješiti tog žirija napokon”, “Eurosong je umro”, “Ovo više nikako nema smisla”, “Zabranite Eurosong”, “Ljudi, ovakvu krađu dugo nisam vidjela”… Podsjećamo, Švicarska je pobjednica Eurosonga, a Hrvatska je druga. Švicarska je na kraju imala ukupno 591 bod, a Hrvatska tek malo manje – 547. Baby Lasagna je dobio najviše glasova publike, 337 bodova. To znači da bi Lasagna bio pobjednik da je glasala samo publika. Norveška je završila zadnja. Njih je predstavljala skupina Gåte s pjesmom Ulveham. Najviše bodova žirija dobila je Švicarska, a 12 bodova Hrvatskoj su dali Cipar i Srbija. Slovenci su nam dali samo 6 bodova, Albanci 3. Hrvatski žiri Portugalu je dao 12 bodova, oni nama – 0. Hrvatska publika je pak Srbiji dala 12 bodova, isto kao i srpska publika Hrvatskoj. Baby Lasagna ostvario je najbolji hrvatski rezultat na Eurosongu od samostalnosti. Hrvatska na Eurosongu sudjeluje od 1993. godine. U međuvremenu, HRT je dvije godine pauzirao s Eurosongom, pa Hrvatske na Euroviziji nije bilo 2014. i 2015. godine. Najbolji rezultat, osim Baby Lasagne, ostvarile su Doris Dragović 1999. godine i Maja Blagdan 1996. godine kada su obje osvojile četvrto mjesto.
Švicarska pobjednik Eurosonga 2024., Baby Lasagna drugi

Švicarska je u subotu pobijedila na Euroviziji u švedskom gradu Malmou ispred favorizirane Hrvatske, čime je završeno ovogodišnje eurovizijsko natjecanje obilježeno kontriverzama. Švicarski izvođač Nemo (24) pobijedio je na natjecanju s “The Code”, drum-and-bass pjesmom s elementima rocka, opere i rapa koje govori o Nemovom putu samootkrivanja kao nebinarne osobe. Pobjedu su mu donijeli glasovi žirija zahvaljujući kojima je preskočio favorita publike, hrvatskog predstavnika Baby Lasagnu. Nemo je po glasovima televotinga bio tek peti. Baby Lasagna s pjesmom “Rim Tim Tagi Dim” oduševio je nastupom prepunim energije. Iako je na eurovizijskim kladionicama hrvatski predstavnik bio najveći favorit za pobjedu, glasovi žirija iz 37 zemalja prednost su ipak dali Švicarskpj, a hrvatski je predstavnik ostao na trećem mjestu. Nakon glasova publike Nemo s pjesmom The Code zadržao je prvo mjesto (591 bod), a Marko Purišić, koji je dobio najviše glasova publike, natjecanje je završio drugi (547 bodova). Publika je Hrvatskoj dodijelila 337 bodova, dok su Cipar i Srbija jedine zemlje koje su Hrvatskoj dale 12 bodova. Baby Lasagna pljeskom je čestitao pobjedniku. Ovo je povijesni uspjeh Hrvatske na Eurosongu. Čestitke Baby Lasagni, cijelom našem timu. Baby Lasagna, rekao sam to uoči finala, za nas je bio i ostao pobjednik – rekao je za Jutarnji list Tomislav Štengl, šef naše eurovizijske delegacije koja se sutra vraća u Hrvatsku s najboljim ikad zabilježenim uspjehom na Eurosongu.
Vedrana Rudan sablaznila priznanjem: ‘Dva puta sam ga pokušala ubiti’

Domaća književnica Vedrana Rudan, koja je nedavno otkrila da ima rak, gostovala je u emisiji srpske televizije “Lica kao sav normalan svet” i progovorila o bolnim trenucima kroz koje je prolazila, te otkrila da je čak dva puta pokušala ubiti oca. Vedrana je u svojoj ispovijesti otkrila da je tijekom drugog pokušaja da mu oduzme život, njen otac jedva ostao živ. “Pokušala sam ubiti oca kad sam imala 15 godina, ali mi nije uspjelo. Pokušala sam i s 20, ali je jedva ostao živ. On je mene uhvatio, ja sam imala 21 godinu, diplomirala sam i radila. Bila sam normalna žena. Tada su se nosile mini suknje, pa su onda preko noći došle u modu maksi suknje. Ja sam kao i svaka mlada djevojka pratila modu. Onda sam bacila mini suknju i navukla maksi”, započela je priču Vedrana. “Onda je on došao u našu kuhinju, prostački me je odmjerio i kaže mi: ‘Jučer si bila k*rva, a danas si časna sestra, odluči se’. Ja mu na to odgovorila: ‘Ne s*ri’. To je bio prvi put da sam u životu digla ton na oca. On, divljak, meni komentira suknju koju sam sama kupila. On je tada prišao meni, zgrabio me za odjeću i bacio u stakleni ormar. Bila sam sva u krvi i staklu. Majka se tresla”; nastavila je Rudan. “U tom momentu sam uzela lonac pun gulaša i bacila mu je u glavu. On se nekako odmakao, bio je sav u krvi, majka je skoro umrla. Ja sam ga htjela ubiti. Odvela ga je onda majka doktoru, zakrpio mu je rane i nakon toga se vratio u svoju kafanu i rekao konobarici da sam ga htjela ubiti. Konobarica mu je tad rekla, a šta je do sad čekala. Tada sam otišla od kuće u namjeri da se više nikada ne vratim”, ispričala je Vedrana. Kada joj je otac umro, kaže da nije osjetila tugu. “Kada mi je umro otac sebi sam rekla bar suzu pusti, i zaista sam jedno dvije, tri suze izvukla iz sebe. Tada sam rekla sebi, to smeće ti je toliko zla učinio, kakve suze. Odj*bi oca”, ispričala je Vedrana Rudan. Ističe i da je imala jako nesretno djetinjstvo, ali Rudan otkriva da je upravo zbog toga danas jaka kao što je. “Djetinjstvo mi je bilo teško, ali mi je dalo snagu da prezirem ljude dok se ne dogodi suprotno. To je ono što mene čini jakom, to mi je usadio otac koji je prezirao ljude, pa tako i mene. Mlatio je mene, majku i sestru. Baku nije, jer je ona bila snažna osoba. Prezirem ljude, dok ne otkrijem nekoga tko mi se sviđa, a onda ga čerečim do smrti i tražim u njemu mane. Ne vjerujem apsolutno nikome, ne može me zavesti ni osvojiti nitko. Na pola prstiju jedne ruke mogu nabrojati ljude koje volim. Sve druge ispitujem, svaki dan su mi na stolu za seciranje. Teško je živjeti s tim, bilo bi bolje da sam opuštenija, ali nisam”, kaže Vedrana Rudan.
Maja Šuput hladno pričala o razvodu: ‘Moj muž ako će biti bivši, neću govoriti zašto’

Posljednjih dana, razvodi među bogatima i slavnima su glavna tema u regiji. Dok neki uživaju u medijskim dramama i ogoljenim detaljima koji izbijaju u javnost, drugi ih smatraju odbojnim. Mnoge su poznate dame, koje su prošle kroz razvodni proces, otkrile kako je njima bilo tih mučnih dana. Danijela Martinović, Borna Kotromanić, Sandi Cenov, Snježana Schillinger i Mila Elegović su otkrili kako su se nosili s tim izazovima, dok Maja Šuput već ima jasnu predodžbu o svom potencijalnom razvodu, ako do njega dođe. Haris Džinović, Dragana Mirković, Dženan Lončarević… Posljednjih dana nastala je lavina razvoda na regionalnoj sceni, a uz politiku, razvodi slavnih često su najsočnija tema za raspravu na kavi. “Naravno, ja sam showbizzer i zanima me tko se spanđao s kim, tko se razveo, ali ne kliknem da saznam zašto se netko razveo jer sam sigurna da samo to dvoje ljudi znaju zašto su se rastali”, izjavila je Maja Šuput za InMagazin. “Iskreno moram reći da me apsolutno ne zanima, da čak nekad nisam ni znala da su te osobe bile zajedno, onda tek kad prekinu shvatim”, priznala je Domenica. “Cijepljena sam od tračeva i onih ”pouzdanih izvora” odmalena, i nikad, ali ama baš nikad ne vjerujem što sam pročitala, jer znam da to nema šanse da netko zna pravu istinu osim to dvoje ljudi”, zaključila je Maja. “Naravno, uvijek je onako ljudski to malo prokomentirati s prijateljima, ali ništa zlobno, sve dobronamjerno i mislim da uvijek ljudi znaju u svoja četiri zida što se zapravo događa, ovo su sve samo špekulacije”, smatra Mia Dimšić. “Pročitam pogledam i to je to. Sigurno da gdje ima dima i vatre, ali nikad ne idem za člankom da je to sveto pismo i to je tako, ali da si pročitam – pročitam”, priznala je Maja. Javna prepucavanja supružnika, sudske parnice i svađe… Zvjezdani razvodi katkad su i u službi promocije jer u showbizzu pravila nema. “Grozno mi je to! Ja ne mogu shvatiti da iz poštovanja prema nekakvom životu bivšem koji su imali zajedno ili prema obitelji ili djeci, da ne mogu ostat suzdržani. Ja nikad, ali baš nikad, ne bih jednog dana, ne daj Bože, oplela i rekla ”moj muž je bla bla bla”, zaključila je Maja. “Mene više stvarno ne zanima što Haris ima za reći o Melini… Ne znam ima li čovjek djecu ili nekog prijatelja da mu kaže ”Dobro, stani više!”. To je strašno teško kad je ta javna osoba povrijeđena i razvodi se i onda ne prestaje, ne prestaje i ne prestaje”, smatra PR stručnjakinja i vlasnica modnog brenda Snježana Schillinger. “Moj muž ako će bit bivši, bit će bivši, ali neću govoriti zašto. Mislim da to iznošenje prljavog rublja je možda gore od samog tog razvoda. To treba ostat između to dvoje ljudi koji su nekoć imali nešto lijepo”, smatra Maja. Koji je onda recept slavnih da razvod prođe što bezbolnije? “Kao što nema pravog recepta ni za ljubav, ni za hit tako nema pravog recepta ni za rastanak, ali je važno u životu da znate da je normalno i prirodno da iskoračite neki dio puta i da to sve bude u miru i ljubavi. Da se zahvalite osobi s kojom ste bili, i da poželite sreću i da idete u neke nove početke. Mislim da je to najiskrenije i najpoštenije i da svima donosi mir”, smatra Danijela Martinović. “Čovjek treba sebi dozvoliti da osjeti emociju, da tu emociju zaista procesuira, i na taj način si daje najbolju šansu da iz nje ne izađe trajno oštećen, nego da taj proces odradi svoje i da se čovjek u tom procesu iscijeli”, smatra Borna Kotromanić. “Moj recept je bio dogovor, dogovor i dogovor. Sjesti i koliko god to bilo mučno, koliko god to bilo neugodno, ali razgovor između dvoje ljudi je vjerojatno i napravio to da se njih dvoje zaljube. Nisam pristalica onog… Čista tjelesna privlačnost bez ikakvog razgovora teško može opstat u jednom braku… Razgovor je taj s kojim se sve rješava”, izjavio je Sandi Cenov. “Teško je jako. Razvoj je kažu nakon smrti voljene osobe jedna do najtežih stvari. Ne znam kako sam preživjela, prošla sam kroz to. Mislim da samo trebate proći kroz to i nema druge”, poručila je Snježana. Prije nego što se razvela od Luke Rajića, Borna je četiri godine pomno razmišljala o toj odluci. “To su bile odluke koje su meni donijele puno problema i životnih izazova, ali bez kojih ja danas ne bih bila ova Borna, ni s ovom snagom, ni s ovom iskričavošću. Ja to volim reći da sam ja iz svih životnih s*anja izvukla maksimum i pretvorila ih u umjetno gnojivo, hahaha”, našalila se Borna na svoj račun. Čini se da je svaka ljubav, baš kao i svaka rastava, jedinstvena. “U jednoj će letjeti čaše i svađat će se za svaku tavu, druga nikad neće završiti i uvijek će ostati ljutnja, a to je mislim prikrivena ljubav, treća će biti onako ispod pojasa i te ne odobravamo, ali to je sve život. Dakle, neke su prekrasne, neke su svinjske, ali u svakom slučaju je bolje kad ih nema, bolje je kad ljubav vječno traje. Potrudimo se da ljubav vječno traje”, zaključila je Mila Elegović.
Stelu Rade teška nesreća prikovala uz krevet: Ima dvoje djece, a u srednjoj su je maltretirali

Pjevačica i harmonikašica Stela Rade progovorila je o problemima s mentalnim zdravljem i kako se ona nosi s teškim situacijama. Otkrila je koja joj je osoba najviše pomogla kada joj je bilo potrebno, ali i kako se nosi s negativnim komentarima na društvenim mrežama. Manje je poznato kako je Rade prije dvije godine doživjela tešku prometnu nesreću zbog koje je bila prikovana uz krevet mjesecima. “Glazba je bila motivacija i podsjetnik da će sve završiti dobro”, prisjetila se Rade u razgovoru za portal Živim. Rade na TikToku ima milijunske preglede videa, a na Instagramu je prati više od 140 tisuća ljudi. “A kada su društvene mreže postale moj posao, sama sa sobom sam raščistila da postovi hejtera ne drže vodu, govore o njima samima, a ne o meni. Ja ću uvijek širiti dobre i pozitivne stvari, bit ću pozitivna osoba, jer želim da takva budu i moja djeca koja su danas u dobi od 9 i 7 godina”, rekla je Stela pa se prisjetila srednjoškolskih dana u vršnjačkog nasilja kojemu je bila izložena. “Najteže mi je bilo pronaći sebe, ostati dosljedna sebi i sa sobom riješiti što ja hoću bez obzira na očekivanja drugih”, rekla je Stela. “Ja sam se susrela s vršnjačkim nasiljem u srednjoj školi. To je uvijek bilo na temelju fizičkog izgleda, mog pjevanja i bavljenja glazbom, u stilu što se ja tim bavim, što ću napraviti, ne znam pjevati”, pojasnila je i dodala kako je u svemu imala veliku podršku majke. “Ja često pomoć potražim od majke. Većina roditelja, starijih ili drugih koji imaju najbolje namjere ne daju nužno dobar savjet koji će nama pomoći. Idu često iz straha i brige prema djeci. Meni je majka najbolja prijateljica, mi smo uspjele naći zajednički jezik. Čuje me, a nekad je samo bitno da te netko posluša i ne osuđuje i da ti eventualno promijeni pogled na neku situaciju i ta situacija tebi više neće biti toliko stresna”, zaključila je Stela Rade.
Borna Kotromanić o razvodu od Luke Rajića: Četiri godine su joj trebale da donese odluku

Danijela Martinović, Borna Kotromanić, Sandi Cenov, Snježana Schillinger i Mila Elegović samo su neka od domaćih poznatih imena koja su prošla kroz razvod braka, a među njima je svakako onaj Borne Kotromanić i Luke Rajića jedan od njih o kojemu se ponajviše pisalo. Upitana koji bi bio njen recept kako bi razvod prošao što bezbolnije, u razgovoru za In magazin pojasnila je svoje mišljenje na temelju vlastitog iskustva. “Čovjek treba sebi dozvoliti da osjeti emociju, da tu emociju zaista procesuira, i na taj način si daje najbolju šansu da iz nje ne izađe trajno oštećen, nego da taj proces odradi svoje i da se čovjek u tom procesu iscijeli”, smatra Borna Kotromanić. Prije nego što se razvela od Luke Rajića, Borna je četiri godine pomno razmišljala o toj odluci. Rekla je kako je iz svojih životnih nedaća izvukla maksimum. “To su bile odluke koje su meni donijele puno problema i životnih izazova, ali bez kojih ja danas ne bih bila ova Borna, ni s ovom snagom, ni s ovom iskričavošću. Ja to volim reći da sam ja iz svih životnih s*anja izvukla maksimum i pretvorila ih u umjetno gnojivo, hahaha”, našalila se Borna na svoj račun. Podsjetimo, ranije je u podcastu ‘Ajmo iskreno s Dorijanom Klarićem’ Borna Kotromanić otvorila srce i bez imalo zadrške pričala o prvom i drugom razvodu i odgoju sinova. Priznala je kako je s prvim suprugom Lukom Rajićem ostala u puno boljim odnosima nego li s drugim. Kazala je da i danas imaj obiteljsku dinamiku te da su im sinovi privrženi. “Kad sam se prvi put odlučila razvesti, mislila sam, bila sam mlada, imala sam krive ideje ili možda nisu krive, ali su bile relevantne u tom trenutku. Ali, kad sam se odlučila odvojiti od svog drugog partnera, kad sam s njim prošla na pravdi Boga kalvariju jer se nije dao odvojiti, jer mi je radio strašne probleme oko djeteta i tako dalje, ja sam shvatila da ja moram sebe resetirati jer da više nemam snage za takve borbe za koje ni luk jela ni luk mirisala, ali zbog nečega u sebi u privlačim takve situacije i takve osobe”, prisjetila se i priznala da se tada okrenula duhovnosti i počela istraživati razne opcije, među njima i kontroverzni Opus Dei. “Ja sam krenula, još dok sam bila u braku, s Opusom Dei, ja sam godinama prošla asketizam, dvaput tjedno sam postila na vodi, svaki dan išla na misu, ispovijed, imala sam potrebu za nekom dubljom istinom, nisam sad, odbacit ću svoje kršćanstvo u kojem sam rođena, pa idem ja sad na Tibet, nisam takav tip”, priznala je Borna. “S prvim suprugom sam u boljim odnosima, zato što je puno mudriji od drugog. Ja i prvi suprug smo u životu odradili monumentalne stvari i to još uvijek je tu i to je nepobitno i koliko god smo se u životu sukobljavali i razlikovali oko svega, to je… Uvijek ostaju te neke poveznice. I njegova uspješna karijera je sigurno dijelom i moja zasluga, da ne govorim odgoj i rođenje tri sina i uopće neka obiteljska dinamika koju mi i danas imamo”, rekla je Kotromanić.
Željko Bebek se našao s Bregovićem, otkrio detalje: ‘Dao sam mu jasan odgovor’

Legendarni sastav Bijelo dugme u doba Jugoslavije bio je jedan od najpopularnijih. Sa djelovanjem su službeno prestali sada već davne 1989. godine, da bi se 2005. ponovno okupili i odsvirali tri koncerta u regiji – točnije, Sarajevu, Zagrebu te Beogradu. No ove godine njihove obožavatelje očekuje prava poslastica. Naime, 11. svibnja nastupom u Sarajevu Dugme otvara svoju turneju povodom 50. godišnjice. Goran Bregović, Alen Islamović, Điđi Jankelić, Ogi Radivojević, Zoran Redžić i Mladen Vojičić Tifa svirat će svoje najveće hitove. Mnogi će odmah u postavi uočiti da manjka ime originalnog pjevača, Željka Bebeka. On je za mikrofonom stajao od 1974. do 1984. godine, a nedavno je na svojem Facebook profilu otkrio kako se našao sa Bregovićem s kojim, čini se, nije uspio naći zajednički jezik. “Uvijek, pa i nakon pedeset godina, osjećam uzbuđenje prisjećajući se početaka priče o neponovljivoj grupi Bijelo dugme, o kojoj odavno svi znaju sve. Trenutak te 1974. godine bendu i pojedinačno, bio je to početak profesionalne karijere, ali i nešto puno, puno više”, započeo je Bebek. “Onda se dogodila 1984. kada su Goran i dečki, odlučili što su odlučili. Tko zna zašto, ali to sada nije važno. Sve su veze prekinute. Ja sam maknut iz benda. Nisam više bio jedan od njih. Znali su to i oni i publika i svi mediji. Ondašnji i današnji”, nastavio je pjevač. “Prije mjesec dana, nakon punih dvadeset godina, bio sam na jednom ručku. U Zagrebu. Goran i ja. U društvu smo bili, direktor Croatia Recordsa, Goranov suradnik i moj sin Zvone. Goran i ja smo razmijenili mišljenja o nekim ključnim pitanjima, o temi zajedničkih nastupa”, opisao je Bebek. Bregović je na svoju ponudu od Bebeka dobio jasnu odbijenicu. Bebek je, naime, rekao kako im se ne planira pridružiti, rekavši kako će svatko ići svojim putem kao i do sada. Daljnje pojedinosti nije htio iznositi, ističući kako je taj razgovor bio zatvoren za javnost. “Najavljenu turneju doživljavam kao zabavu na kojoj će Goranovi izabranici sa željom da im bude lijepo pokušati buditi sjećanja na neka druga, ranija vremena. Ja im svima želim uspješno putovanje, dok Goranu čestitam 50-godišnjicu glazbene karijere”, napomenuo je. Podsjetimo, i sam Bebek ove godine održava veliku turneju povodom okrugle 50. godišnjice karijere. Turneja je već u tijeku te je održana nekolicina nastupa, a osim brojnih daljnje zakazanih koncerata diljem Hrvatske i regije, uskoro će izaći i album ‘Bebek – 50 godina karijere’.
Danijela Martinović odlazi iz HRT-ova popularnog showa: Evo tko će doći na njeno mjesto

U subotu 27. travnja u 20:15h na Prvome programu Hrvatske televizije (HRT – HTV 1) očekuje nas polufinalna emisija “Zvijezde pjevaju”. Polufinale kao nikada prije – U ovoj iznimno kraćoj sezoni već smo stigli do polufinala i to polufinala u kojem prvi put ikad u showu „Zvijezde pjevaju“ ispadaju – dva para! Prošlu su subotu natjecanje napustili Jelena Pajić i Vjeko Ključarić te se sada za finale bori pet parova izvodeći po dvije pjesme žanrova koje još nisu izveli. Za tih pet parova može se glasati tijekom cijelog tjedna te, naravno, za vrijeme showa. Oni su: Lejla Filipović i Bojan Jambrošić, Igor Barberić i Ivana Kindl, Mihovil Španja i Goran Bošković, Dea Presečki i Dino Petrić, Ivana Mišerić i Alen Đuras. U subotu će show imati i malu privremenu promjenu u sastavu žirija: umjesto Danijele Martinović, poziciju između Marija Lipovšeka Battifiace i Marka Tolje zauzet će Nikša Bratoš. No, s tom promjenom ne mijenja se njihova uloga koja i dalje mora biti edukativna, objektivna, kritična ali i puna razumijevanja. No, što je manje parova, veću moć u odlučivanju imaju glasovi publike koji često znaju biti presudni. Podsjetimo, prethodna je epizoda showa poprilično razljutila HRT-ove gledatelje. Naime, show su napustili Jelena Pajić i Vjekoslav Ključarić, a mnogi su komentirali kako to nije bilo fer. Njih dvoje imali su jednak broj bodova kao Lejla Filipović i Bojan Jambrošić, ali su glasovi publike presudili, navela je Barbara Kolar na kraju emisije. Odmah po završetku emisije na društvenim mrežama počelo se komentirati da Jelena i Vjeko nisu bili par koji je trebao ispasti, već Bojan i Lejla. “Hrvatima ovaj tjedan baš i ne ide glasanje”, “Jedna na fejsu napisala da je ovo podsjeća na parlamentarne izbore”, “Sramota, ovo je namješteno”, “Nepravedno, čista namještaljka. Trebala je ispasti Lejla”, “Sramota, bili su jako dobri”, “Ne mogu vjerovati, neću više ovo gledati”, samo su neki od komentara ispod objave o ispadanju Jelene i Vjeke. Podsjetimo, Jelena i Vjeko su u prethodnoj emisiji izveli pjesmu “Just Give Me a Reason”, pjevačice Pink. Gledatelji su bili puni komplimenata što se pjevnog dijela izvedbe tiče: “Bravo, Jelena pjeva s takom lakoćom”, “Svaka čast, Jelena, možete slobodno u glazbene vode nakon novinarstva”, “Vjeko je odličan mentor”, samo su neki od komentara.
Goran Karan snimio video posvećen Severini: Pjevač pokazao drugu stranu

Pjevačica Severina Vučković proslavila 52. godinu života, primila je brojne čestitke od kolega i prijatelja iz hrvatske glazbene scene. Među njima se istaknuo Goran Karan (60), naš poznati pjevač, koji joj je uputio video-snimku snimljenu na plaži Bačvice u Splitu. “Draga, dobra Seve. Sretan ti rođendan i da ga proslaviš s onima koji su ti najdraži. Puno, puno sunčanih, toplih, proljetnih želja i namjera. Svako dobro, pozdrav s Bačvica”, rekao je Goran. Severina mu se zahvalila uz poruku: “Hvala prijatelju moj.” Ranije je pjevačica podijelila video u kojem su joj čestitali rođendan njezini najbliži, među kojima je bila i njena majka Ana. “Draga moja kćeri, želim ti sve najbolje u životu za tvoj 52. rođendan, i da još ovako živimo. I hvala ti na svemu što činiš za svoju majku. A ti da budeš najsretnija majka na svijetu”, poručila joj je majka. Severini su rođendan u videu čestitali i Matija Vuica, Sonja Dvornik, Filip Miletić i brojni drugi. Povodom svog 52. rođendana su Severinu najmiliji iznenadili divnim kadrovima koje su s njom proteklih godina zabilježili. Oni su je, kaže pjevačica, vidjeli u svim njezinim ‘svjetlima’, a bili su joj i svjetlo i zvijezde u koje se treba ugledati. “U ovom videu su mi poželjeli samo najljepše želje, ali je moja želja za idući rođendan da mi ispričaju priče kad sam bila loše/ije, jer život je lepeza ne samo sretnih trenutaka, nego i onih loših, tužnih, što život čini bogatijim za sve emocije. Nikad nisam bila laka ženska; za njih sam znala biti i teška… Hvala im”, istaknula je. Ipak, ono što je mnogima zapelo za oko bile su fotografija njezina sina. Dječaku zbog odluke suda mora zamagliti lice, a taj detalj svaki put rastuži tisuće njezinih pratitelja. Naime, fanove je tijekom svoje karijere Severina skupila diljem regije, a za njene koncerte uvijek se traži karta više. Nema osobe u Hrvatskoj koja nije na nekom slavlju zapjevala uz njenu ‘Djevojku sa sela’ ili pjesmu ‘Tvoja prva djevojka’, a pjevačica je uspjela zadržati istu popularnost desetljećima. U petak je pjevačica bila na rođendanu prijateljice Karle Kaić. Na proslavi je bila kratko jer je, kako je otkrila na Instagramu – bolesna. “Sinoć smo slavili rođendan naše drage prijateljice i najzgodnije modne ikone. Bilo je kratko jer sam streptokoka, ali smo uživali kao što ćemo i sutra”, napisala je uz fotku s rođendana Vučković, te tako otkrila da je negdje pokupila bakteriju streptokok. Za svoj rođendan napisala je poduži status u kojem je podijelila neka svoja razmišljanja. “Volim slaviti rođendane, bilo moje ili tuđe. Slaviti rođendan za mene je slaviti život kojeg sam dobila na dar. Dar koji, kad dobiješ, ima tri opcije. Možeš u njemu uživati i krojiti ga po svom i ispuniti sav svoj potencijal, Božji dar i misiju. Ili ga pokloniti nekom da ti ga organizira, ali po njegovim pravilima… Ili pustiti da ga voda nosi. Te druge dvije opcije mi nisu bile drage (iako nije da nije bilo pokušaja). Izabrala sam ovo prvo, krojim ga po svom i uživam u svakom danu, bez obzira na okolnosti i izazove koji zaustavljaju, vuku za rukav, podapinju noge, vježbaju sposobnosti i testiraju živce. Daju ti testove koje moraš riješiti, a život svake godine daje završnu ocjenu. Po tome sam odlikaš”, započela je Severina. “Moje je hoću li stati ili hrabro nastaviti živjeti punim plućima, bez obzira na razne okolnosti i teške izazove. Hoću li maknuti ruku koja mi poteže rukav i koračati dalje u punoj punini življenja. Prestala sam čekati da život bude lak, prestala sam čekati da će me netko spasiti. Suočila sam se s teškim činjenicama i zbog toga imam nevjerojatan život. Na kojem sam zahvalna i koji me iz dana u dan uči da sve lekcije koje mi je pružio, bilo loše ili dobre, nisu ništa drugo nego jedna super škola iz koje kao osoba mogu rasti, a rastom mirno i sa znatiželjom prihvaćati daljnje lekcije koje mi on donosi”, dodala je Sevka.
Nikolina Pišek obračunala se s kritičarima: ‘I konji se valjaju kad su sretni’

Poznata televizijska voditeljica Nikolina Pišek u posljednje vrijeme je sve češće viđeno ime u medijima. Već tijekom pojavljivanja na ekranima stekla je znatnu popularnost, a to i danas čini svojim redovitim objavama na društvenim mrežama. No čini se kako je njena posljednja objava naišla na negodovanje. Nikolina je putem svojeg Instagram profila podijelila niz fotografija na kojima pozira u ružičastom kompletu. Odjevena u kratki top i kratke hlače, uz što je nosila laganu vestu, poručila je kako su za nju ljetne vibracije počele. U komentarima joj se ubrzo javila pratiteljica kojoj se jedan dio objave ipak nije svidio. “Vi ste veoma lijepa žena… ali da li vam je sve to valjanje potrebno? Nisam ljubomorna nego negdje možda mrvicu tužna. Ne treba vam sve to… Budite dobro i sretna”, napisala je pratiteljica, na što je uslijedio i Nikolinin odgovor. “Jesam. I konji se valjaju kad su sretni, zar ne?” komentirala je voditeljica, poslavši sasvim jasnu poruku. “I zaslužili ste biti sretni, i budite. Očekivala sam sličan odgovor… nisam bila zlonamjerna”, dalje je poručila pratiteljica. Na taj posljednji komentar Nikolina još nije odgovorila, a preostaje za vidjeti hoće li uopće. Iako se time povela omanja rasprava, komplimenata u komentarima ni ovog puta nije manjkalo. “Top linija, top žena”, “Nikolina, goriš”, “Najljepša si žena”, “Top Nikolina za 10”, “Zgodnica”, “Lejdi”, neki su od komentara fanova. Uz one koji su se izrazili riječima, komentare su preplavili i brojni emotikoni srca i goruće vatrice, a u samo nekoliko sati objavu je ‘lajkalo’ više od tri tisuće njenih pratitelja, kojih na Instagramu ima 126 tisuća. Podsjetimo, nedavno se ova voditeljica našla na meti novih kritika. Pozirala je uz ogledalo noseći ljubičastu kožnu jaknu, a fanovi nisu oklijevali izraziti svoje nezadovoljstvo. Prema njima, Nikolinine fotografije pokazale su znakove dorađivanja, odnosno korištenja fotošopa, što je obožavateljima zasmetalo. “Ja se nadam da je to loš Photoshop… Lice ti je totalno izobličeno”, “Smiješne su mi žene koje rade ovakve obrade slika”, “Zašto to rade sa licem? Koji je sad ovo vrag? Žene koje su i u stvarnosti lijepe… Ne razumijem”, “Pa inače jesi al ovo je zbilja loša fotka, kaj ti je to sa licem”, samo su neke od reakcija.
Prijovićka na ruci nosi detalj koji košta 18.000 eura: Nakon priljeva love, ne štedi na krpicama

Svojim prvim koncertom u Rijeci omiljena regionalna zvijezda Aleksandra Prijović je oduševila publiku koja je cijelu večer bila na nogama i pjevala i plesala zajedno s njom od prvog do posljednjeg stiha. “Godinama rado dolazim u ovaj grad i vjerujte mi da sam jedva čekala koncert u Rijeci. Da mi je netko rekao da ću ovdje napuniti tri dvorane, ne bih mu vjerovala, svašta sam mogla zamisliti, ali ovo što mi se događa u posljednje vrijeme je zaista nevjerojatno, a vama hvala što i u ovom gradu imam ovako divan koncert, vjerujem da će i sutra i preksutra biti isto ovako, hvala vam što ste tu, hvala što ste kupili karte, hvala vam što ste uz mene i što me podržavate – volim vas”, poručila je brojnim obožavateljima, a dvorana joj je uzvratila skandiranjem – Prijo mi te volimo, Prijo mi te volimo. Na pozornici joj se tijekom večeri pridružio i poseban gost – Bojan Vasković – Boki iz benda Lexington, a zajedno su otpjevali njihov čuveni hit “Dođi sebi dok još imaš kome”. Aleksandra Prijović je od početka turneje pa do sada održala čak 37 koncerata u 13 gradova, kako u Srbiji, tako i u regiji, a pjevačica se potrudila da za svaki nastup ima drugačiju odjevnu kombinaciju, što je ogroman trošak. Njeni skupocjeni kostimi su jednako privlačili pažnju kao i nakit. Poslije jednog od koncerata, Prija je davala intervju za medije, prilikom kojeg su njen prsten i narukvica svima zapali za oko. Mnogi bi rekli da je to bio jednostavan nakit i da ne košta previše, ali Prijović je tu večer na svojoj ruci nosila nešto manje od 18.000 eura. Njen prsten košta 3.450 eura, dok je za narukvicu dala čak 14.500 eura.
Alka Vuica nakon žestoke parlamentarne borbe: ‘Sve su radili da me spuste, ali nisu uspjeli’

Hrvatska pjevačica i spisateljica Alka Vuica može biti poprilično zadovoljna rezultatima na ovogodišnjim parlamentarnim izborima. Od kandidata koji dosad nisu sudjelovali u izborima, najviše glasova prikupila je pjevačica i skladateljica Alka Vuica, koja se natjecala na zadnjem mjestu liste Rijeka pravde u VI. izbornoj jedinici te je prikupila impresivnih 2454 glasova. Vuica ipak neće u Sabor jer nije skupila potrebnih 10 posto ukupnog udjela glasova na listi kako bi preferencijalni glas dobio prednost nad kronološkim redoslijedom kandidata. No, čini se da Alku to neće spriječiti u novim izazovima i borbama. Tako je Alka, prilikom gostovanja u In magazinu, objasnila kako je samopouzdanje najatraktivnije što može imati jedna žena ili jedan muškarac. “Ja sam imala samopuzdanja, ali ne previše! Mislim da sam se spasila time što sam uvijek bila buntovna, zato što sam iskakala i bila drugačija od drugih. Moram reći da sam bila izložena zlostavljanju, profesora, takvih nekih ljudi, zato što sam se uvijek isticala”, rekla je Alka. “Živjela sam u maloj sredini, u Umagu. Provinija je moja mjera! Nikada se nisam uklapala. Sve su radili da me spuste, ali nisu uspjeli. Moji roditelji nisu radili na mom samopuzdanju, ali sam ja radila sama”, kazala je Alka, koja je – barem kad su slavne osobe koje su se dale u politiku u pitanju – iza sebe ostavila i komičara Željka Pervana, koji je na listi Domovinskog pokreta osvojio 1958 glasova, no neće u Sabor iz istog razloga kao i Vuica. Na trećem mjestu utrke slavnih za Sabor je glumica Urša Raukar Gamulin, koja se natjecala u VI. izbornoj jedinici, ali na listi Možemo, te prikupila solidnih 1944 preferencijalna glasa, piše tportal.
Ovako je Šušnjara izgledala na samim počecima: ‘Život mi je krenuo u drugom smjeru’

Splitska pjevačica Andrea Šušnjara već je i više nego dobro poznato ime diljem regije. Sa kultnom grupom Magazin već više od desetljeća žari i pali glazbenom scenom, a prošle godine privukla je znatnu pozornost priznanjem da planira odlazak iz grupe. Za Magazinovim mikrofonom provela je posljednjih 14 godina, što je čini njihovom najdugovječnijom pjevačicom. U samostalne vode se planira otisnuti u rujnu ili najkasnije krajem prosinca, a pod perom Tončija Huljića u pripremi je i prva solo pjesma. Ususret njenoj nadolazećoj solo karijeri, odlučili smo se prisjetiti samih Andreinih početaka. Mnogi su možda zaboravili kako je 2009. godine uz Igora Cukrova predstavljala Hrvatsku na Eurosongu, gdje su sa pjesmom ‘Lijepa Tena’ osvojili 18. mjesto. Iako joj je taj period života obilježila pobjeda na Dori te sudjelovanje na Eurosongu, bilo je tu i onih bolnijih trenutaka koje je doživjela. Naime, negdje u to vrijeme Andrea se suočila sa dijagnozom karcinoma jajnika, što je nakon borbe uspjela i prebroditi. “Iza te teške bolesti i svega što sam prošla iza te bolesti život mi je krenuo u drugom smjeru, ljepšem smjeru. Zadovoljna sam, radim ono što volim i ne mogu se požaliti zasad”, izjavila je pjevačica jednom prilikom, osvrćući se na taj životni period. Prošle godine Šušnjara je iznenadila javnost otkrićem da ima bolest štitnjače. Istaknula je kako je zbog nje malo dobila na težini, a zbog užurbanog karijernog tempa svojem zdravlju se ne stigne posvetiti koliko bi sama htjela, a vjerojatno i trebala. U veljači ove godine plavokosa Splićanka napunila je 37 godina, od kojih je na sceni prisutna nešto više od 15. Iako se o njenom ljubavnom životu već dosta nagađalo, sama Šušnjara o njemu rijetko govori, no rekla je kako joj udaja nikada nije bila na listi prioriteta.
Ella Dvornik odgovorila hejteru: ‘Ljudi imaju percepciju da sjedim na trosjedu i glumim fikus’

Danijela Dvornik, ugovica legendarnog Dina Dvornika, poznata je po tome što nema dlake na jeziku. Tako se nedavno u svojoj objavi na TikToku govorila o načinima štednje i odricanju, a ispod objave dobila je ružan komentar na koji je odlučila odgovoriti šaljivom objavom. Istu je podijelila i na Instagramu kako bi njezin duhoviti odgovor svi mogli vidjeti: “Objavila sam ovaj video na TikToku, ali vidim da ga mnogi nemaju, a žele ga vidjeti do kraja”, pisalo je u opisu objave na Instagramu. Komentar koji je dobila na temu štednje, bio je: “Oprosti, ali kad netko tko nikada nije radio govori o štednji, loše mi je. Tuđu lovu je lako štedjeti, pretpostavljam…”, a korisnik društvene mreže je očigledno mislio da mu Danijela neće uzvratiti još blesavijim komentarom, samo zato što je na početku rekao oprosti. “Ovi komentari me zapravo cijeli moj život prate iz nekog razloga. Ne znam, možda ljudi imaju percepciju da kad se žene udaju za nekog tko je poznat apsolutno ne rade ništa i da jednostavno pretpostavljam po njima sjede cijeli dan na trosjedu i glume fikus. Sad ću ja vama ispričat moju priču zašto ja ništa nisam cijeli život nisam ništa radila, da maknem tu stigmu sa sebi”, započela je Danijela pa žustro uzvratila: “Znači, kad sam ja bila mlada, bila sam ovako zgodna cura i normalno buljila sam u frajere kao što su frajeri buljili u mene, ali ja sam imala jednu ajmo reći moć u sebi, a to je da sam imala vidovitost. Kad bi meni frajer doletio ja bih odmah znala hoće li on biti uspješan ili neće. Ako nije bio uspješan, otfrknula bih ga, a ako bi vidjela da postoji nada da bude uspješan, odnosno ako bih ja iskoristila te svoje vidovite moći, naravno da bih se oko toga pozabavila”, našalila se. “Moja moć je bila ta što sam ja to vidjela prije nego što bi on postao uspješan, pa bih onda ja iskoristila svoje moći da ga pridobijem. To je puno bolja varijanta nego kad je on već izrealiziran i uspješan jer onda vam je konkurencija puno veća, a on će uvijek više cijeniti onu ženu koja ga je voljela kad nije imao ništa, nego onu kad je već imao nešto. Tako da sam ja eto dvije godine mog života potrošila da ja njega prisilim da on mene oženi. Pa sam pokušavala ostati trudna, svašta nešto sam pokušavala, ali nije me išlo i uglavnom sam na kraju ipak morala silu upotrijebit”, ispričala je Danijela. “U početku sam tako sjedila, bilo mi je dosadno pa mi je kupio psa da se malo zabavim, a kasnije sam ipak, nakon jedno šest do sedam mjeseci, ostala ipak trudna i to je bila točka na i. Jer ipak kad ti zatrudniš i rodiš dijete onda si zapečatila svoj status”, rekla je Danijela. Danijela je zatim podrugljivo izjavila kako ju je nakon njegove smrti dočekalo nekoliko nekretnina i tajni računi u Švicarskoj. “Kad su počele dolazit te stvari koje je on ostavio iza sebe – odjedanput dolazi kuća na Braču, kuća u planini, stan u Zagrebu pa onda neki tajni računi u Švicarskoj na koje je pohranjena ne znam ni ja kolika lova. Meni je to bio živi šok jer ja nikad nisam ni račun odnijela platit, a kamoli nešto drugo”, završila je.
Kinezi uživljeni u Jacquesa: ‘Podsjećam ih na njihovo božanstvo, svi su se htjeli slikati sa mnom’

Hrvatski pjevač Jacques Houdek nekoliko dana prije Uskrsa bio je na prvoj kineskoj turneji, s koje se vratio prepun dojmova – i to najpozitivnijih mogućih. “Njima smo mi, Europa, Italija, taj Mediteran, ta neka toplina koju oni u tom kontekstu nemaju”, pojasnio je te dodao kako je kineska publika vjerojatno očekivala operne arije i legendarne svjetske hitove, što su i dobili, ali uz njih im je Houdek zapjevao i pokoju hrvatsku pjesmu te kinesku. “Jako pjevan jezik, cijela dvorana je pjevala s nama, mi smo to onako napravili kao jedan poseban bis na kraju, da ih onako do kraja razgalimo. Mo lIh va, tako se zove pjesma, jedna tradicionalna njihova pjesma o cvijetu jasmina”, ispričao je za InMagazin. “Shamen, Dalion, Šivaziuang, haha, i još jedna koju sigurno ne znam, a i ove sam sigurno krivo rekao. U tih nekoliko gradova prošli sve klime moguće, od tropske, vlage 90%, gdje sam ja naravno bio oduševljen s tim jer tko ne bi, do strašne hladnoće, pa opet nazad u neku klimu umjerenu”, prisjetio se Jaques te dodao kako se na putovanju trudio probati što više domaće hrane. “Ja sam se morao naučiti baratati štapićima, inače bi ostao gladan, to ne bi bilo dobro, živčan i gladan pjevač, to ne ide skupa. Svaka pokrajina ima svoje neke drugačije recepture i mi smo se trudili probati koliko je god moguće domaće, a da ostanemo u nekim gabaritima da ne probamo baš neke preegzotične hrane”, rekao je te dodao kako je u Kini “Bog bogatstva”, odnosno da neodoljivo podsjeća na lika iz njihove legende. “Na svakom kutku sam izazivao ogromnu pozornost, gdje god bi prošli, jer sam im neobičan i simpatičan pa bi se i slikali sa mnom na ulici”, rekao je za kraj.
Severina zapalila zadarski Višnjik s više od 30 pjesama, a onda najavila i turneju za 2025. godinu

Do posljednjeg mjesta ispunjena velika dvorana Krešimira Ćosića dočekala je sinoć Severinu u Zadru, na koncertu rasprodanom nekoliko tjedana unaprijed. Tjednima se, tako, tražila ”ulaznica više” ne samo u Zadru, nego i šire, s obzirom da je publika na koncert došla iz svih krajeva Dalmacije, ali i čitave Hrvatske. ”Bila sam preuzbuđena kad su mi rekli da su došli ljudi iz svih krajeva Dalmacije i Hrvatske. Kažu da smo, uz ovaj, mogli napraviti još koji koncert u Zadru, no ovim putem bih htjela iskoristiti priliku, da nakon ove prekrasne euforije koja se večeras dogodila, najavim veliku turneju krajem iduće godine, u sklopu koje ćemo ponovno doći u Zadar, da nadoknadim svima koji su večeras htjeli biti s nama, a nisu uspjeli”, izjavila je Severina. Severina se pred Zadranima pojavila nakon devet godina, koliko je prošlo od zadnjeg koncerta u ovom gradu, i to zajedno sa svojim velikim pratećim orkestrom, s kojim je, tijekom dvosatnog koncertnog spektakla izvela skoro trideset svojih najvećih hitova. Inače, Severina će 21. travnja napuniti 52 godine. Nedavno je na društvenim mrežama objavila djelić atmosfere s koncerta u Skopju, a mnogi obožavatelji nisu se mogli načuditi njenoj energiji. “Zašto i kako izgleda i ima energije kao da su joj 25? Ne znam, brate mili, ne znam. Il je đavo il su magije, ali ona je bomba”, jedan je od komentara. Podsjetimo, u javnosti veliku buru izazvalo rješenje Vrhovnog suda koji je u veljači prihvatio reviziju i ukinuo odluku splitskog Županijskog suda vezanu za zajedničko skrbništvo Severine Vučković i Milana Popovića nad njihovim sinom te skrbništvo u potpunosti vratio ocu, ponovno dolazi do (ne)očekivanog obrata. Naime, Slobodna je tada pisala da je splitski Županijski sud na svojoj sjednici održanoj 6. veljače ove godine praktično ponovio svoju prijašnju pravomoćnu odluku po kojoj su otac i majka 12-godišnjeg dječaka dužni “roditeljsku skrb obavljati sporazumno, zajednički i ravnopravno”.
Marco Cuccurin zbog pitanja doživio neugodnost u pekari: ‘Nije me ozlijedila, povrijedila me!’

Influencer Marco Cuccurin, široj javnosti poznat i kao pobjednik Plesa sa zvijezdama, napadnut je u pekari i to od strane ženske osobe, a cijelu je situaciju opisao na društvenim mrežama. Ono što je mnoge rastužilo jest činjenica što, kako je sam Marco opisao, nitko nije reagirao na ono što se događalo pred njihovim očima. “Pitao sam ženu čeka li red, a ona me samo hladno pogledala i maknula se od mene na skroz drugi kraj pekare. Pet sekundi nakon vraća se na to mjesto pokraj mene i cijelo vrijeme me čudno gleda. Imala je dvije putne torbe na sebi i odjednom se zaletjela na mene s tim torbama da me namjerno lupi i potom je otišla u drugom smjeru”, opisao je na storyju. “Ne, žena me nije ozlijedila, ali me povrijedila. Emotivno me dugo ništa nije tako poljuljalo i znam da to zvuči smiješno zato što me svi znate kao pozitivnog lika i znate koliko me ništa ne može poljuljati”, dodao je. “No evo ne mogu vjerovati da nitko u pekari nije reagirao, ne mogu vjerovati da je ta žena imala hrabrost tako se ponijeti u javnosti i ne mogu vjerovati da smo sposobni vršiti nasilje nad ljudima koje NE poznajemo i NE ZNAMO njihovu priču. Zar smo došli do toga da se nasilje tolerira u društvu ili?” poručio je influencer. “Možda će netko reći ‘opet ovaj Marco dramatizira’, ali dobro razmisli želiš li da se ovako nešto dogodi tvom djetetu. Odgovori si na to pitanje i onda mi se ponovno javite. Dokle god imam moć govora i društvenih mreža, neću stati promovirati dobrotu, jednakost i razumijevanje. Dajte ljudi budite sretni, vodite svoj život, budite 100% SVOJI jer vjerujem da ste stvarno takvi, ne bi bili niti nesretni niti nezadovoljni”, nastavio je Cuccurin. Osim toga, podijelio je jednu neugodnu poruku koju je dobio od pratiteljica. “Drama salama”, posprdno je komentirala, a influencer joj nije ostao dužan. “Da, drama je kad vidiš ljude koji usred pekare, pred hrpom ljudi bez imalo srama vrše nasilje. Da, drama je. Jednog dana na mom mjestu možda bude tvoje dijete znaš?” poručio joj je Cuccurin. Mladi influencer protiv internetskog nasilja više ne pušta suze, već je odlučio nešto učiniti. Kako bi internet učinio sigurnim mjestom za djecu, Marco je za početak odlučio obići deset škola kako bi djeci govorio o tome kako se odgovorno ponašati na internetu, ali i kako da ga sigurno koriste. Sam je podijelio i jedan od čestih komentara mržnje koje vidi i kada se piše o njemu. “Tko okoti ovo” glasi komentar mržnje koji je Marca ranije tjerao na suze. Danas kaže više se na takve komentare ne obazire, ali upozorava kako je čak 60 posto djece doživjelo neko internet nasilje.
Nikolina Pišek čistila vilu i pokazala luksuzne detalje: RUŽIČASTA OAZA

Nakon smrti supruga Vidoja Ristovića, Nikolina Pišek, koja danas slavi 51. rođendan, zauvijek je napustila Beograd i odlučila da joj ponovo dom bude u Zagrebu. Nedavno je krenula uređivati vilu koju je kupila sa suprugom Vidojem, ali je renoviranje zaustavljeno poslije njegove iznenadne smrti 2022. godine. Kako pišu srpski mediji, vila ima 1600 kvadrata, a osim prostrane unutrašnjosti, ima i veliko dvorište u kojem se nalazi i bazen. Voditeljica je uređenje vile osmislila sama, za razliku od stana u Beogradu, koji je bio uređen prema Vidojevim željama. Naime, pokojni povjesničar umjetnosti njihov je dom napunio brojnim umjetničkim djelima. Posljednjih tjedana Nikolina na Instagramu dijeli napretke u uređivanju vile, a nedavno je pokazala i za kakav se namještaj odlučila. Osim tamnoplave sofe, izabrala je i ružičasti naslonjač, ali i WC školjku u istoj boji. Nedavno je Nikolina otkrila kako napreduju radovi u vili. “Kao i svako renoviranje, napreduje dosta zeznuto. Imam rok još mjesec dana da uselim, a bojim se da to neće biti ispoštovano”, priznala je Nikolina i otkrila je kako se useljenje odužilo zbog zastoja i problema s građevinskim radovima. Inače, Nikolina je diplomirala dizajn u Zagrebu i priznala kako joj je njena diploma više odmogla nego pomogla pri renoviranju. “Trebalo bi se prepustiti i nikoga ne ugnjetavati, tako da sam to na kraju počela i raditi. Mislim da ću se useliti u nešto što je relativno prihvatljivo za život i mislim da je zapravo tako najispravnije. Treba živjeti u nekom prostoru da bi ga onda mogao kvalitetno oplemenjivati, inače to sve izgleda generički”, rekla je Pišek. Podsjetimo, nakon što je Večernji list donio priču o Daliboru Mataniću koji je više godina uznemiravao studentice i glumice, javila se i voditeljica Nikolina Pišek, koja je na Instagramu objavila da je i sama bila žrtva rodnog nasilja. “Što se rodnog nasilja tiče, tu mogu progovoriti iz prvog lica…Bilo je mnogo toga što mi je trebalo da osvijestim. Proces je trajao godinama. Neke sam stvari spoznala tek nedavno i shvatila da to ne mora nužno biti tako. Shvatila sam zašto sam se osjećala neobjašnjivo loše u nekim situacijama i znam da sam trebala reagirati. A nisam. Jer kome da kažem? I što? I kako nakon toga?”, napisala je Pišek i dodala da je važno da se o tom priča u javnosti i nakon što utihne ova galama. “Žene trebaju shvatiti što je neprihvatljivo i da ih njihov osjećaj da se događa nešto loše ne vara. Muškarci moraju spoznati granice i ne doživjeti ih kao zatvor, nego prostor pun zdravije, iskrenije i sretnije interakcije. Da nema straha. Stida. Spuštenih pogleda. Želje za nestajanjem. Mržnje”, napisala je.
Bivši hrvatski predsjednik osvanuo u neobičnom izdanju: Odbacio je zaštitni znak

Lica na političkoj sceni nerijetko privlače znatnu pažnju. U jeku predizbornih kampanja, kao što je posljednjih dana, sve se dodatno pojača. I dok se jedni nadaju što većem broju glasova, drugi uživaju u više slobodnog vremena. U takvu grupu spada i bivši hrvatski predsjednik, Ivo Josipović, kojeg ovih dana baš i ne viđamo. Otkako je odstupio sa predsjedničkih dužnosti, dosta se povukao iz javnosti. No čini se kako je nedjelju 7. travnja odlučio koristiti za malo kulturnog uzdizanja, te je posjetio kazalište Kerempuh. Tamo je prisustvovao premijeri predstave ‘Pljuska’, i to u društvu svoje supruge Tatjane, koju također nemamo prilike često vidjeti. Oboje su se za ovu prigodu dotjerali, pa je tako Tatjana odabrala jednostavnu tamnocrvenu haljinu dugih rukava. Uz to je na nogama imala decentne crne cipele sa niskom petom, a oko vrata krupnu i detaljnu srebrnu ogrlicu. Njen suprug odlučio se za klasično crno odijelo i bijelu košulju, no jedan detalj na njemu je bio upadljivo odsutan. Mnogi ga, naime, pamte iz njegovih aktivnijih dana kada ga se nije moglo vidjeti bez naočala. One su mu kroz godine postale skoro pa zaštitni znak, stoga je činjenica da ih na premijeri nije nosio rijetko kome mogla promaknuti. Iako i dalje ima svoje karakteristične crte lica, bez naočala izgleda zamjetno drugačije. Podsjetimo, ovaj skladni par upoznao se sada već davne 1988. godine, u doba kada su oboje bili asistenti na Pravnom fakultetu u Zagrebu. Dvije godine kasnije uplovili su u bračnu luku, a godinu dana kasnije postali su ponosni roditelji kćeri Lane. Tatjana je Ivi bila i nezamjenjiva podrška tijekom predsjedničkog mandata, koji je trajao od 2010. do 2015. godine. O kćeri ovog para malo toga se zna. Danas ima 32 godine, a tijekom očevog mandata nije se pretjerano eksponirala. I danas živi podalje od očiju javnosti, te nije baš prisutna ni na društvenim mrežama. No ipak je poznato kako radi kao asistentica profesora na ETH federalnom institutu za tehnologiju u Zürichu.