Pišek i Blaće su nedavno u društvu Matanića raspravljale o gorućoj temi: ‘Trebala sam reagirati’

Televizijska voditeljica Nikolina Pišek i njena kolegica Antonija Blaće, zajedno s redateljem Daliborom Matanićem su prije nešto manje od pet mjeseci sudjelovale na panelu međunarodne konferencije ChalLEANhe, koju je organizirala Clumena. Tamo su raspravljali o hrvatskom medijskom prostoru, koji je ocijenjen otvorenijim i boljim za rad dolaskom novih generacija, ali su istaknuli kako su brojne teme i dalje ispod tepiha. Trojac je razgovarao o ravnopravnosti spolova, ali progovorili su i o osobnim temama koje su prošli u svom životu i poslu. “Hrvatski mediji puno bolje tretiraju ekstremne životne situacije. Ne eksponiraju nas na način koji je potencijalno štetan. Mediji u situacijama koje su za neku osobu rubne ili kritične vole izvlačiti ono što je njima bitno za čitanost i klikove. Moja situacija je bila čitana, ja sam dobro prodavala nešto što god da je to bilo. Meni je u toj situaciji, kao majci sedmogodišnje djevojčice, bilo itekako teško jer sam morala ostati nevina u toj cijeloj ludnici. Nitko nije mislio o mom mentalnom zdravlju i na koji je način ono ugroženo!“ izjavila je Nikolina Pišek “Žene nisu ravnopravne muškarcima čak niti u takvim situacijama. Kad muškarac postane udovac, svi ga žale, treba mu što prije pomoći, pronaći mu dobru ženu da mu pomaže. No, kad žena postane udovica, bez obzira u kojem vremenu živimo, ona na određenoj razini osjeća krivnju zašto je ona uopće živa. Nikome ne pada napamet da se zapita kako je Vama zapravo. Niti se itko trudi pružiti Vam pomoć!” dodala je Pišek. Unatoč nasljeđu i svim izazovima koje pred nas postavlja današnjica, Antonija Blaće je tada istaknula kako smatra da ne postoje tabu teme kad su mediji u pitanju. “Danas ne postoje tabu teme. Neke se samo sporo i teško spuštaju u realnost. Ja sam blagoslovljena što radim posao koji se smatra ženskim. Druga moja prednost je ta što su me uvijek malo svi podcjenjivali kao konkurenciju pa sam gotovo neokrznuto prošla svoju karijeru. Ali da je bilo svakakvih situacija jest. Primjećivala sam situacije u kojima se npr. muški nespremni kolega bolje tretira nego kolegica koja možda ima tremu. Ja sam uvijek bila 100 % spremna, nikad nisam zakasnila na probu, dolazila sam prva odlazila zadnja!” komentirala je Blaće. Govoreći o ravnopravnosti spolova, dotaknuli su se filmova redatelja Dalibora Matanića, za koje je tada utvrđeno kako “žene imaju uvijek velike i glavne uloge”, a Matanić je istaknuo kako se i sam susretao s mnogim izazovnim situacijama nakon izlaska filmova ili predstava koje je režirao. “Živimo još uvijek u barbarskom društvu, odnosno društvu barbarske djece. To je sve počelo s tranzicijom i ratovima u našim krajevima. Sve velike promjene dovele su do šoka. Morao se čuvati patrijarhalni status mužjaka, u tom barbarskom društvu nema velike ravnopravnosti spolova!” izjavio je Dalibor Matanić. “No, smjenom generacija ne samo u godinama, nego i mentalnom smislu, polako se izmičemo iz tog barbarskog društva i dolazi jedno novo doba!“” dodao je. Antonija Blaće je na kraju zaključila: “Danas se potpuno drugačije ponašaju neki stariji kolege od onih mlađih. Vidi se velika razlika. Već dugo se razgovara o nekim temama u javnosti. Nekome tko odrasta u tom vremenu, u kojem se otvoreno priča o nekim stvarima, on odrasta i razmišlja o njima drugačije. To se vidi kad angažirate mlađe ljude. Nove generacije su drugačijeg svjetonazora i neke teme njima nisu više teme!” Televizijska voditeljica Nikolina Pišek jedna je od rijetkih koja je odmah nakon saznanja o spolnom uznemiravanju kolegica od strane redatelja Dalibora Matanića javno istupila. “Dečki će biti dečki. I nadam se da hoće, i nadam se da ovakvi slučajevi neće kastrirati one prave, rasne, časne pripadnike muškog roda u odnosu prema istim takvim ženama. Želimo da ostanete dečki, muževni u punom smislu riječi, punokrvni i strastveni, ali obzirni i nježni, puni poštovanja, svjesni da ćete ponekad čuti NE”, započela je. “I zaista ga ČUTI. I uvažiti. I da to NE i vaše odstupanje ne umanjuje vašu muškost, nego naprotiv, ona u vama raste. A što se rodnog nasilja tiče, tu mogu progovoriti iz prvog lica. Bilo je mnogo toga što mi je trebalo da osvijestim. Proces je trajao godinama”, nastavila je Nikolina, priznavši da je neke stvari shvatila tek nedavno. “Shvatila sam zašto sam se osjećala neobjašnjivo loše u nekim situacijama, i znam da sam trebala reagirati. Važno je da se o tome priča u javnom prostoru i nakon što utihne ova galama. Da žene shvate što je neprihvatljivo, i da ih njihov osjećaj da se događa nešto loše ne vara. Da momci spoznaju granice. Da nema straha. Stida. Spuštenih pogleda. Želje za nestajanjem. Mržnje”, zaključila je voditeljica.
Severina provela dan sa sinom u prirodi: ‘Uživali u berbi šparoga’

Severina, jedna od najvećih hrvatskih pop zvijezda, odlučila je provesti dan u prirodi sa svojim sinom i prijateljima, uživajući u berbi šparoga. Ova poznata pjevačica je svoje iskustvo podijelila s fanovima putem Instagrama, objavljujući nekoliko fotografija koje prikazuju idiličan dan u prirodi. Na fotografijama, Severina se smiješi dok zajedno s prijateljima i sinom traži šparoge u šumi. U opisu fotografija napisala je: “Priroda i društvo (i šparoge)”, ističući važnost zajedničkog provođenja vremena u prirodi i uživanja u jednostavnim radostima poput berbe šparoga. Ova objava odražava Severininu ljubav prema prirodi i svjesnost o važnosti očuvanja okoliša. Njen primjer potiče ljude da se povežu s prirodom i uživaju u njenim blagodatima, istovremeno promičući zdrav način života i aktivnosti na otvorenom. Severinini fanovi su brzo reagirali na objavu, izražavajući divljenje njenom opuštajućem danu u prirodi i podržavajući njen poziv na uživanje u jednostavnim radostima života. Ova spontana avantura u prirodi svjedoči o tome kako i najveće zvijezde uživaju u jednostavnim stvarima i vrednuju vrijeme provedeno s obitelji i prijateljima u prirodi. Severina je još jednom pokazala svoju pristupačnu stranu, ističući važnost jednostavnosti i autentičnosti u životu.
Novi video Baby Lasagne izazvao burne reakcije fanova: ‘Uvrijedio sam Balkance’

Ljudi diljem Hrvatske i regije ne prestaju brujati o našem predstavniku na Eurosongu. Mladi pjevač Marko Purišić, poznatiji kao Baby Lasagna, sve od svoje premoćne pobjede na Dori ne izlazi iz fokusa javnosti. Nedavno su ga također na prvom mjestu kladionica zamijenili Nemo, koji će predstavljati Švicarsku sa pjesmom ‘The Code’. Sada je pak Purišić novom objavom iznenadio svoje brojne fanove. Naime, budući da je danas Prvi april, pjevač se odlučio našaliti putem društvenih mreža. Na njegovom TikTok profilu stoga je osvanuo video u kojem je Lasagna javnosti ponudio ispriku, i to ni više ni manje nego zbog – uvrede mladog luka. “Mislim da je došlo vrijeme da se oglasim o problemu. Mislio sam da će to nestati samo od sebe, ali čini se da se samo pojačava. Dakle, jučer, zbog neobazrivosti i impulzivnosti, uvrijedio sam mnogo Balkanaca. Dok sam snimao video za TikTok, pokazao sam povrće i pomislio da je to poriluk, a zapravo je bio mladi luk”, započeo je pjevač na engleskom jeziku. “Želim iskoristiti ovu priliku da se ispričam svima koje sam uvrijedio svojim manjkom znanja o osnovi balkanske hrane. Pokušat ću biti bolji, u tome ću dati sve od sebe”, zaključio je Umažanin. Njegova ‘isprika’ u svega šest sati prikupila je više od 80 tisuća pregleda, a njegovi fanovi pridružili su mu se putem brojnih vlastitih pošalica. “Veliki poriluk incident 2024”, “Evo zašto želim da Baby Lasagna pobijedi”, “Samo mi je drago da je mladi luk dobio priznanje koje zaslužuje”, “Dokle god naučiš nešto iz toga, oprošteno ti je”, “Sjeti se istražiti svoje povrće idući put”, “Mislim da ti nikada ne mogu oprostiti”, “Na sekundu sam skoro imala srčani”, samo su neki od komentara. Podsjetimo, u ranojutarnjim satima Uskršnjeg ponedjeljka došlo je do promjene na kladionicama. Nakon što je Baby Lasagna tjednima držao prvo mjesto sa najvećim šansama za pobjedu, sa trona su ga srušili Nemo te izjednačili šanse između Hrvata i Švicaraca za pobjedu na Eurosongu koji se održava u svibnju u Švedskoj. Uz ovo je vezana jedna zanimljivost zbog koje je cijela situacija dodatno privukla pozornost. Naime, Nemo se ne deklariraju niti kao muško ni kao žensko, već kao osoba srednjeg roda, to jest ‘oni’. Do sada su izdali tri EP albuma, a natjecanja im nisu strana. Svojedobno su sudjelovali u tamošnjoj inačici showa Masked Singer, gdje su osvojili peto mjesto.
Igor Mešin o bivšoj kolegici Maji Šuput: ‘Nisam upoznao luđu osobu’

I dalje ne jenjavaju reakcije Hrvata na show Tvoje lice zvuči poznato. Dok natjecatelji iz emisije u emisiju pokazuju neke zaista nevjerojatne transformacije, društvenim mrežama kolaju razni komentari i kritike, od kojih su se najnoviji odnosili na nastup Antonije Dore Pleško koja se prerušila u pjevačicu Jelenu Rozgu. Osim Antonije, posebnu pozornost privukla je i glumica Marija Kolb. Ona se, naime, u posljednjoj emisiji transformirala u Maju Šuput te izvela njen hit ‘Čista petica’. Nakon što je u prošloj emisiji utjelovila Dua Lipu, Marija je prije nastupa posebno istaknula Majinu energiju kao nešto što je teško prenijeti. Sudeći prema reakcijama studija i žirija, nije se imala o čemu brinuti. Njen nastup već od prvih taktova podigao je publiku na noge, a i članovi žirija promatrali su sa odobravanjem. Nakon nastupa složili su se da je njenu energiju uspješno prenijela, što je potvrdio i voditelj Igor Mešin koji je sa Majom nekoć surađivao. “Maja je najluđa osoba na svijetu koju sam ja upoznao, u pozitivnom smislu naravno, i zna Maja da ja to mislim o njoj, a ti si to dobro prenijela”, komentirao je Mešin, koji je sa Majom vodio show Ples sa zvijezdama. Na njegovu tvrdnju nadovezala se i Minea, rekavši kako je Marija imala prepoznatljivu vrckavost pjevačice. Čini se kako su i gledatelji na mrežama imali slične reakcije nakon pete emisije, emitirane na Uskrs. Na službenom Facebook profilu showa stali su se nizati brojni komentari, u kojima su fanovi istaknuli kako je Marija svojim nastupom dosta ‘podigla ljestvicu’. Drugi su pak smatrali kako maske ove godine nisu baš na nivou. “Odlično 5, dobro odrađeno i zabavno kao Maja”, “Koja dobra energija”, “Bravo Mare, visoko digla ljestvicu”, “Najbolja”, “Dobro proučila Maju”, “E da je Maji ovako pjevati i izgledati”, “Trebala je pobijediti, zgodna cura”, “Maske su ove godine užas”, “Meni više baca na Nedu Ukraden”, samo su neki od komentara na mrežama.
Slavko Sobin progovorio o najvažnijoj životnoj odluci: “Čula sam da si super susjed”

Splitski glumac Slavko Sobin svakako je i više nego istaknuto domaće ime. Tijekom svoje glumačke karijere ostvario je brojne uspjehe diljem zemlje i regije, što će nesumnjivo i nastaviti. No glumac se prije kraćeg vremena odlučio okrenuti novi životni list, te svoje vrijeme provodi izvan gradske vreve. Sada se okrenuo društvenim mrežama kako bi obilježio važnu godišnjicu. Naime, prije točno dvije godine donio je odluku o preseljenju na selo, a ako je suditi prema njegovim riječima to nije nimalo požalio. Na Instagramu je stoga objavio niz fotografija nastalih u prirodi, u opuštenom okruženju sa njegovim ljubimcima. “Točno dvije godine otkad sam napustio grad. Najbolja i najkvalitetnija odluka u mom životu. I nije samo stvar u šumi i prirodi, nego i u ljudima koje sam tu upoznao. Baš ono, život”, poručio je Sobin fanovima. Na fotografijama vidno uživa u igri sa tri psa, koji su privukli dodatnu pozornost njegovih fanova. “Psi su te zasjenili, samo da znaš”, “Čula sam da si super susjed”, “Savršeno je budit se sa zvukom pjevanja ptica”, “Druže, ta ti je pametna”, “A i peseki uživaju”, “I meni nedostaje živjeti van grada”, “Ovo se zove uživanje”, “Puse za ljubimce”, “Da si oženjen, ne bi to tako lako išlo”, “Uživaj u raju”, samo su neki od komentara. Podsjetimo, ovaj poznati glumac o svojem preseljenju već ranije je govorio za medije. Tom prilikom je priznao koliko ga je odluka usrećila, a o povratku u grad i dalje ne razmišlja. Na selu je kupio kuću sa okućnicom gdje se odlučio skrasiti, te gdje najradije boravi kada mu raspored nije prepun glumačkih obaveza. “Oduvijek sam htio živjeti van grada i napokon mi se ostvarila ta želja. Puno sam mirniji i puno se više družim zapravo, jer sada mi svako malo netko dođe pa roštiljamo, igramo društvene igre. Kao povratak u djetinjstvo. Nema više pitanja kamo ćemo izaći, hoće li biti gužva i slično”, istaknuo je svojedobno 39-godišnji Splićanin.
Jadranka Kosor nakon obračuna s hejterima nasmijala pratitelje: ‘Predstavljam listu’

Bivša premijerka Jadranka Kosor na društvenoj mreži X, bivšem Twitteru, objavila je fotografiju na kojoj pozira na sobnom biciklu i predstavila svoju “izbornu listu”. “Predstavljam listu: bicikl, lote, Kinetek i ja! Do pobjede!” našalila se bivša premijerka u opisu objave koja je oduševila njene brojne pratitelje. Podsjetimo, Kosor je prije više od mjesec dana operirala drugo koljeno i potom krenula na rehabilitaciju. Nedavno se našalila da će do parlamentarnih izbora svakako biti bolje. Podsjetimo, Kosor je nedavno odgovorila HDZ-ovu ministru pomorstva, prometa i infrastrukture, Olegu Butkoviću, koji je na X-u pokušao izrugati Milanovića i bivšu hrvatsku premijerku, sugerirajući da bi ona trebala zamijeniti Milanovića. “Možda da sada uskoči Jadranka Kosor umjesto Milanovića”, bio je Butkovićev komentar na bivšem Twitteru uz koje je stavio i emotikone smijeha. “Pusa za zlobnike s Kineteka. Drugo koljeno, treća runda rehabilitacije. E pa, onda bumo na izbore, bez brige, maleni”, odgovorila je. Inače, Kinetek je sprava za rehabilitaciju koljena.
Zbog Doris Pinčić se potukao s markantnim Srbinom, a onda se potpuno povukao iz javnosti

Otkako ne glumi u udarnim hrvatskim telenovelama, 42-godišnjeg glumca Ivana Hercega, nema puno u medijskom prostoru. Iako je svojevremeno bio zvijezda domaćih sapunica, Herceg sada izbjegava bilo kakva javna pojavljivanja. Ipak, to ne vrijedi i za njegove društvene mreže, na kojima često dijeli fotografije svojih krznenih ljubimaca, prirode, ali i mišića na kojima je vrijedno radio. “Ako si baš previše umisliš da si nešto jako posebno, samo se malo osvrni oko sebe i shvatit ćeš da si jedna srdelica u oceanu…”, napisao je uz najnoviju fotku na kojoj naslonjen na ogradu gleda u šumu, a u fokusu su njegovi bicepsi, koje je istaknuo u majici bez rukava. Podsjetimo, Hercega je publika najviše imala priliku upoznati kao Jakova Zlatara iz serije “Larin izbor”. U jednoj od epizoda se zbog Lare, koju je utjelovila Doris Pinčić, potukao i s njenim drugim mužem, Nikšom. Nikšu je tada glumio srpski glumac Stefan Kapičić. Od tada se u javnosti samo pisalo o njegovoj vezi sa slovenskom pjevačicom Ninom Donelli, no on je i tu vezu u jednom trenutku demantirao. “Nikakva osoba željna medijske pažnje s kojom sam dva puta sjedio za stolom u povećem društvu uz prevoditelja, a bome ni određeni novinari koji jedva čekaju da imaju što pisati o nebitnim stvarima neće mi pokvariti ovaj bajkoviti Hallstatt – poručio je Herceg aludirajući na izjavu slovenske pjevačice Nine Donelli o njihovoj navodnoj vezi, a koju donosimo u nastavku. Inače, Herceg je poznat po mnogim ljubavnim vezama koje nisu dugo potrajale. Na početku karijere bio je u vezi s glumicom Petrom Dugandžić, kasnije i s Ecijom Ivušić, odnosno Ecijom Belošević, ali i Anitom Dujić, odnosno Anitom Broadfoot. I voditeljica Tatjana Jurić pala je na njegov šarm, no kako je rekla – na nešto ozbiljnije nisu bili spremni.
Baby Lasagna uoči najvećeg kršćanskog blagdana poručio: ‘Nema ništa iznad vjere’

Marko Purišić, poznatiji kao Baby Lasagna, gostovao je u In magazinu, u kojem je ponovno iskreno posvjedočio o svojoj vjeri i borbi s anksioznosti. Podsjetimo, Purišić je nedavno za portal Bitno.net prvi put progovorio o tome što mu i koliko mu u životu znači vjera, a njegov je intervju izazvao brojne reakcije ”Pa mislim da je to u biti neka normalna stvar nekog tko je vjernik, mislim da je vjera u svakom vjerniku najvažnija stvar u životu jer je to nešto ultimativno i ništa iznad toga, ja sam samo rekao nešto što meni leži na srcu, ne postoji ništa što je dovelo do toga”, ispričao je Lasagna za In magazin. Podsjetimo, Purišić je nedavno ispričao kako je često znao bježati od ljudi u izolaciju svog stana, a često su ga pratili umor i očaj, simptomi depresije. “Nisam mogao boraviti s ljudima i bježao sam u izolaciju svog stana. Osjećao sam pritisak, kao da se moje srce nalazi u tuđoj šaci koja ga nemilosrdno stišće. Pratili su me umor i očaj, ukratko, upao sam u depresiju”, ispričao je Lasagna. U nedavnom je intervjuu kao uzor istaknuo Padra Pija, čiji mu je životopis bio prva knjiga koju sam pročitao nakon obraćenja i svetog Pavla. Inspiraciju je pronašao i u ruskim klasicima. Ističe kako je Dostojevski snažan, inteligentan i pun duha. Osim toga, sluša i klasičnu glazbu. “Slušati Vivaldija sa saznanjem da je bio svećenik otvara potpuno novu dimenziju uživanja u njegovim skladbama”, dodao je Purišić.
Šprajc se uopće ne preziva Šprajc: Voditelj se iz jednog razloga odrekao tatinog prezimena

Zoran Šprajc jedan je od najpopularnijih novinara, urednika i voditelja u povijesti Hrvatske. Iako svoje mišljenje gotovo svaki dan dijeli s ostatkom zemlje ili preko malih ekrana ili preko društvenih mreža, zanimljivo je da velika većina Hrvata o njemu ne zna ni osnove stvari. Naime, ovaj višestruko nagrađivani Slavonac mijenjao je svoje prezime, a iako o tome nikada nije previše pričao, internetska stranica biografija.com navodi kako je Šprajc zapravo prezime njegove majke. Očevo prezime Jovanović, piše isti izvor, odlučio je zamijeniti majčinim djevojačkim prezimenom. Njemački korijeni su ovom popularnom voditelju čini se bili puno zvučniji. ‘Zoran Šprajc rođen je 1968. godine u Slavonskom Brodu. Rođeno prezime bilo mu je Jovanović, ali je Zoran kasnije uzeo majčino prezime Šprajc, budući da nikad nije ni živio s ocem, a to prezime bilo je i mnogo zvučnije za javnu osobu’, piše na spomenutoj internetskoj stranici. Inače. prezimena Jovanović odreklo se i nekoliko domaćih političara, a promjena imena nije strana ni brojnim domaćim “celebovima”, od Dina Merlina preko Jacquesa Houdeka pa sve do pjevačice Doris Dragović. Podsjetimo, sa svojom suprugom Lidijom Zoran ima troje djece: Franku, Mirona i Darjana. “Svatko od njih cool je na svoj način, a savjete im više dajem nego što ih oni trebaju. Sve su to već mali-veliki ljudi koji imaju izgrađen svjetonazor, karakter i navike pa mi se čini da roditelji ponekad uzaludno pokušavaju usmjeriti dijete u smjeru u kojem bi oni željeli. Moje je da poštujem njihov izbor i da im u tome pomognem koliko god to mogu”, rekao je Šprajc svojevremeno.
Dikan objavio fotografiju na kojoj pozira s Dolores Lambašom i kćeri: ‘Neka sudi dragi Bog’

Na današnji dan neprežaljena glumica Dolores Lambaša, koja je život izgubila 23.listopada 2013. godine u stravičnoj prometnoj nesreći kod Velike Kopanice, slavila bi 43. rođendan. Povodom njenog rođendana na društvenoj se mreži oglasio njen bivši partner Josip Radeljak Dikan. Dikan je putem društvene mreže, uz prisjećanje na Dolores, objavio fotografiju na kojoj on i glumica poziraju s njegovom kćeri Lanom, koju je dobio u braku s pokojnom glumicom Enom Begović. “Na današnji dan rodila se naša draga, dobra i prelijepa Dolores! Čuvali je bijeli anđeli u raju! (a pijancu glumatalu koji ju je ubio, neka sudi dragi Bog)”, poručio je Dikan. Šibenska glumica i Dikan upoznali su se u ljeto 2009. godine u Umagu, a on je svojedobno ispričao kako je izgledao njihov prvi susret. “Pojavila se iz mraka plemenita i sasvim drugačija osoba – u duši i liku prelijepa, iako prije mene teškim životom izmorena, talentirana, dobra i ljudska Dolores. Prišla mi je jedne ljetne večeri u Umagu, sjela kraj mene i jednostavno izgovorila “ja sam od večeras s vama u vezi”! To mi se jako svidjelo. Sve je bilo spontano”, rekao je Dikan 2016. godine za Jutarnji list. Njihova ljubavna priča završila je 2013. godine, no razišli su se bez incidenta. Dikan je svojedobno rekao kako su “problemi nastali kad je njezina karijera počela patiti zbog njemu nesklonih medijskih lobija” te da je Dolores zaslužila mnogo više. Podsjetimo, u trenutku strašne nesreće Dolores je bila u automobilu kojim je upravljao njezin kolega Stojan Matavulj, a zajedno su se vraćali iz Beograda gdje su bili na predstavi. Lijepa glumica preminula je od teških ozljeda zadobivenih u prometnoj nesreći, a u trenutku pogibije imala je tek 32 godine.
Sjećate se nje? Vodila je kultnu emisiju na Novoj TV “Nova lova”: ‘Vratila se na male ekrane i odiše SEKSIPILOM!’

Žana Štrbac Kukolj, TV voditeljica koja je nekoć žarila i palila hrvatskom estradnom scenom, bila je učesnica rijaliti programa “Farme” na Novoj TV, a zatim se nakon niza skandala povukla iz javnosti, vratila se ponovno na male ekrane. Radi na dvije satalitske televizije paralelno, a uz to je organizatorica evenata. Bujno poprsje i vitka figura i dan danas su njen zaštitni znak, a mi smo popričali s njom. Kako je bilo voditi kultnu emisiju “Nova lova” na Novoj TV i što vam je najviše ostalo u sjećanju iz tog razdoblja? “Vođenje “Nove love” je za mene bilo jedno nezaboravno iskustvo, i definitivno poglavlje života koje ću uvijek pamtiti u cijelosti.” Nakon sudjelovanja u rijaliti programu “Farma”, odlučili ste se povući iz javnosti. Možete li nam reći što vas je potaknulo na tu odluku i kako ste se osjećali tijekom tog perioda? “Ne bih voljela govoriti o razlozima povlačenja iz medijskog života, jednostavno sam odlučila da to tako treba biti. Bio mi je potreban mir u tom periodu života, i mislim da svi imamo takvu fazu u životu, pogotovo medijski eksponirane ličnosti.” Sada ste se vratili na male ekrane. Možete li nam reći nešto više o vašem povratku i vašim aktualnim projektima na satelitskim televizijama? “Vratila sam se, ambiciozna kao i uvijek, sa raznim novitetima. Vodim dvije televizijske emisije, i radim u jednoj odličnoj hrvatskoj firmi, kao menadžer projekta, u suradnji sa organizacijama raznih evenata.” Kako usklađujete svoj posao voditeljice s organizacijom evenata? Možete li nam reći nešto više o tome kako ste se uključili u organizaciju događaja? “Volim raditi svoj posao i volim biti fokusirana na isti, ali do tih granica gdje mi privatni život ne pati zbog posla. Svaki dan pomičem vlastite limite, i pristupam novim idejama, pa sam tako ušla i u organizaciju događaja.” Vaše bujno poprsje i vitka figura i dalje su vaš zaštitni znak. Kako gledate na to što vas ljudi i dalje pamte po tim atributima? “Nemam komentara na to. Svatko ima pravo na svoje mišljenje, međutim smatram da mi žene imamo puno više za pokazati od samih atributa.” Možete li nam otkriti neke od izazova s kojima ste se suočili tijekom karijere voditeljice i organizatorice događaja te kako ste ih prevladali? “Volim izazove, i nemam strah od vođenja bilo kakvih formata. Za sve je potrebna vještina, ali prije svega ambicija i želja za radom, a toga na svu sreću imam dovoljno.” Kako vidite svoju ulogu na televiziji i u industriji zabave u budućnosti? Imate li neke planove ili ciljeve koje biste željeli postići? Smatram da igram važnu ulogu, kao i svaki sudionik naše organizacije. Emisije koje sam vodila, emitirale su se na Nova TV, OBN, Z1 i još par njih, tako da ne vidim razlog zašto se ne bih u budućnosti probala ponovno okušati u nekim većim ciljevima. Sve je moguće uz dobru organizaciju.
Alka Vuica ide na izbore: ‘Čisti grad i uređen okoliš”

Nakon što je Ava Karabatić otkrila kako ide u utrku za parlamentarne izbore, glazbenica Alka Vuica našla se na SDP-ovoj izbornoj listi za nadolazeće izbore. U SDP se učlanila prije dvije godine, a jednom je pokazala ambiciju da bude predsjednica. Poznato je kako se Vuica nalazi na 14. mjestu u šestoj izbornoj jedinici. “Alka Vuica naša je nova članica! Želimo joj ovim putem dobrodošlicu, sigurni smo da će svojom energijom i znanjem doprinijeti našoj stranci. Veselimo se svakom novom članu i članici”, napisali su iz zagrebačkog ogranka SDP-a uz Alkinu fotografiju kada je pristupila stranci. Alka je tada za Dnevnik Nove TV pojasnila da se učlanila jer je bila razočarana politikom u zemlji. Rekla je i kako želi svojim imenom skrenuti pozornost na probleme koje je potrebno riješiti u njezinom gradu. “Osobno mi cilj nije visoka politika, želim djelovati lokalno, u svojoj gradskoj četvrti Peščenica-Žitnjak. Želim doprinijeti rješavanju problema koji muče sve nas, kao što su zbrinjavanje otpada, čisti grad i uređen okoliš. Naravno, radim u kulturi cijeli život i vjerujem kako mogu doprinijeti razgovoru na tu temu”, kazala je Alka. Inače, Alki ovo nije prvi put da se bavi politikom. 2009. godine htjela je na predsjedničke izbore kao kandidatkinja Zelenih, no kandidaturu je ipak morala povući zbog nedovoljnog broj potpisa. “Nemam više takvih ambicija, a ni ideala u koje vjerujem. Sve mi se čini crno u nekom lokalpatriotskom smislu i potpuno sam na putu individualnosti i samodostatnosti”, komentirala je prošle godine za dnevno.hr . Tada su je upitali i je li ostala članica SDP-a te djeluje li unutar stranke. “Još sam u stranci, nisu me izbacili, ako na to mislite. Međutim, nisam previše aktivna jer jednostavno nemam vremena. Radim na svojim projektima i novom albumu i jako sam zauzeta”, poručila je Alka Vuica koja je nedavno izdala rock album, koji je izazvao veliku pažnju javnosti.
Nina Badrić na meti prevaranata: ‘Ne nasjedajte na ovo, to je laž’

Pjevačica Nina Badrić ponovno je žrtva prevaranata, koji se čini se baš vole koristiti njenom slavom. Upozorila je svoje pratitelje na društvenim mrežama. Riječ je o lažnom profilu koji se predstavlja kao ona. “Ne nasjedajte na lažne profile! Ovo je lažan profil”, napisala je popularna hrvatska pjevačica Nina Badrić na svom Instagramu, odnosno, storyju i podijelila screenshot profila da obožavatelji znaju o kojem “lažnjaku” se radi. “Prevara. Ne nasjedajte na ovu prevaru, ovdje se radi o krađi identiteta i imena, ne postoji dijeta ni čarobni bomboni od kojih mršavite, a ni čarobni štapić, kako kaže moj prijatelj, samo probušena žlica”, napisala je ovom prilikom Nina Badrić. Podsjetimo, već neko vrijeme prevaranti na internetu koriste Ninin imidž za reklamiranje proizvoda za mršavljenje, a pjevačica je već i prije reagirala na sličan incident. No, sada se suočila s novim problemom, lažnim profilom. Prevaranti koriste ovakve metode kako bi prodali “čarobne” proizvode koje ne mogu plasirati na tržište jer je njihova djelotvonorst nedokaziva. Budući da ne mogu prodati svoje proizvode pokazivanjem stvarnih rezultata, koriste se lažnim preporukama slavnih.
Najpoželjniji neženja Vatrenih: Zapalio internet provokativnim fotografijama

Hrvatski nogometaši u Egiptu traže početak forme za nadolazeće Europsko prvenstvo u Njemačkoj, a uz nogomet i razgledavanje piramida, Vatreni treniraju u teretani, kako bi bili u optimalnoj formi. Jedan od onih koji je protiv Tunisa odigrao dobru utakmicu bio je Joško Gvardiol, koji u Manchester Cityju kod Guardiole ponovno igra standardno nakon ozljede. Fotograf HNS-a uhvatio je Joška kako u teretani diže utege i radi na fizičkoj snazi, a njegove fotografije zapalile su internet, jer zna se kako je Gvardiol najpoželjniji neženja među Vatrenima. Fotografije Gvardiola na društvenoj platformi X iz HNS-a šaljivo su prokomentirali: ”Napadne li medvjed Joška, ima li medvjed ikakve šanse”. Može li Joško protiv mede nismo baš sigurni, ali se nadamo kako će u finalu naši Vatreni u utorak od 21 sat pokazati pravu igru protiv domaćih Faraona i donijeti kući taj trofej. “Želimo osvojiti turnir, želimo taj trofej kad smo već ovdje. Opet ćemo skupiti snage i dati šansu nekim drugim igračima. Cilj je bio da se ovdje podružimo, da odradimo ovo bez ozljeda i da svi koji su tu dobiju priliku”, rekao je izbornik Dalić.
Anđa Marić stiže u Brak na prvu te sa smiješkom poručuje: ‘Je l’ te strah prve bračne noći?’

Pjevačica, spisateljica knjiga za djecu, nekadašnja manekenka i televizijska voditeljica Anđa Marić ima novu zanimljivu ulogu – sada će biti najveća podrška svojoj prijateljici Danijeli koja se odvažila udati za stranca u sociološkom eksperimentu ‘Brak na prvu’! Dok se Anđa divila Danijelinoj vjenčanici koja je obje podsjetila na onu koju se nosila manekenka i glumica Stephanie Seymour u spotu za pjesmu ‘November Rain’ grupe Guns N’ Roses, Danijela je objašnjavala koliko joj se sve to čini nestvarno. „Koliko si luda od jedan do ‘Brak na prvu’?“ šalila se Anđa, a Danijela priznala: „Osjećam se čudno, kao da je ovo nekakva igra, a je igra. Mislim da nisam baš svjesna što se događa.“ Anđa je nastavila zafrkavati mladenku pa ju je kroz smijeh ispitivala boji li se prve bračne noći. „Danijela ima tri straha – jedan je strah od smrti, drugi je strah od javnog govorenja, a treći strah od braka… I, evo nas! Zapravo sam jako ponosna na nju. Obožavam ljude koji su ludi i hrabri“, rekla je kuma, a mladenka objasnila: „Brak je nešto o čemu nisam nikad razmišljala ili planirala. Nemam strah od braka, ali kao da se osjećam malo nelagodno. U automobilu su pričale gdje da poljubi mladoženju – u obraz ili da mu samo pošalje pusu, no Anđa joj je savjetovala da ga poljubi u usta, bez jezika. „Samo poslati pusu je nepoštovanje, on je isto samo čovjek i on se isto boji. Još se više boji nego ti“, zaključila je Anđa koja je na svadbu došla u pratnji sina Gašperta. Hoće li nelagoda nestati čim Danijela ugleda Alana te hoće li se s mladoženjom poljubiti u usta kako joj je kuma savjetovala – ne propustite pogledati u ponedjeljak, 25. ožujka u 21.15 sati na RTL-u.
Danijela se prisjetila prvog susreta sa svekrom: ‘Tresnuo je Dina i fakinski mi namigao’

Na današnji dan prije 16 godina napustio nas je veliki hrvatski glumac Boris Dvornik. Preminuo je u svom domu od posljedica srčanog udara, a njegovo ime zauvijek će ostati upisano ne samo u anale kazališne i filmske scene, već i u srca svih kolega, prijatelja, ali i glumaca koji će to tek postati. Dvornik se na filmskom ekranu pojavio 1960. godine u filmu France Štiglica, ”Deveti krug”. Glumio je u ”Ponosu Ratkajevih”, seriji ”Velo misto” i ”Naše malo misto”, upravo je nakon prvog svog filma upoznao ljubav svog života, svoju Dijanu. ”Bilo je to nakon njegovog prvog filma ”Deveti krug”. Tada su svi mladi šetali Pjacom, tamo se sve događalo. Bila je to odmah ljubav”, svojedobno se za Jutarnji list prisjetila Dijana Dvornik. ”Masu puta sam se s mojim Borisom nasmijala, pa i naljutila na njega, tako je to u svakom braku i ljubavi. Ali, on je bio stvarno dobar i pošten čovjek. Sve je primao srcu i duboko proživljavao, svaka bi ga stvar uznemirila, a posebno nepravda. To ga je, čini mi se, i odvelo u smrt. Nije bio jak kako je izgledao, baš kao i Dino. Bili su zapravo jako slični. Neizmjerno mi nedostaje njihova prisutnost, kako god okreneš sam si, svi imaju svoju familiju”, rekla je Dijana. Vjenčali su se čim je Dijana navršila 18 godina, a ljubav je s godinama samo jačala. Često ga je pratila na snimanja, a uz nju su često bili i sinovi Dino i Dean Dvornik. Brojne anegdote s “didom” kroz godine su podijelile njegova unuka Ella te snaha Danijela, supruga njegova sina Dine koji je umro samo šest mjeseci nakon svog voljenog oca. Kada sam prvi put upoznala svoga svekra, bilo je na jednoj premijeri filma u Splitu, došla sam sa Dinom u to kino, nakon 10 dana naše veze i kad je premijera završila, otišli smo na domjenak, a Pape (tako smo ga zvali, nije moglo drugačije) se zaderao iz jednog kuta terase – Dino, dovedi tu malu da je vidim!”, prisjetila se svojedobno Danijela Dvornik. “A Dino me sav ponosan doveo ocu, Pape me dobro promotri i kaže: Slušaj mulac, čuvaj ovu lipu malu i da nisi nešto za*eba! Jesi čuja?. I tresne ga po leđima. Aj sad lipo počasti curu i budi dobar jer ćeš dobit! A ti mala, ako bude pi*dija i pravija probleme, odma mi javi pa ću ga ja sredit! I nasmije se onako kako je samo on znao, fakinski i namigne mi”, ispričala je Danijela.
Jele izgleda nikad bolje u novom spotu: ‘Njoj Godine ne mogu ništa’

Jelena Rozga danas je predstavila spot za novu pjesmu “Od čega sam ja”. Tekst i glazbu za pjesmu potpisuje Ivan Huljić, a spot je režirao Miloš Šarović. “Poklanjam vam “Od čega sam ja”, pjesmu za sve one žene koje su bar jednom, neku ranu, morale zašiti same… znam da znate osjećaj…Hvala od srca autoru, Ivanu Huljiću, koji je kroz prekrasne note i riječi udahnuo ovoj pjesmi ljubav koju sam vam htjela prenijeti ! Uživajte!”, poručila je Jelena Rozga.
Ella Dvornik sa suzama u očima: “Vama je on Dino Dvornik, meni je tata”

Influencerica Ella Dvornik poznata je već i ‘vrapcima na grani’. Otkako je prošle godine objavila da se razvodi, njen privatan život dospio je u središte fokusa. Ella je jedno od najaktivnijih domaćih imena na društvenim mrežama, gdje je sada svojim vjernim fanovima novom objavom natjerala i pokoju suzu na oči. Podijelila je, naime, davno zaboravljenu snimku svojeg oca Dine Dvornika. Na njoj neprežaljeni kralj funka izvodi svoj hit ‘Lady’, i to davne 1989. godine u klubu Hollywood u Splitu. Ne samo što je ova snimka mnoge odvela na put kroz sjećanja, već je uz to Ella napisala dosad najemotivniju poruku o svojem legendarnom tati. “Ja vam riječima ne mogu opisati koliko meni ovaj čovjek nedostaje. On je bio puno više od oca, bio je brat, prijatelj i mentor. Živio je za to što voli i to ga je ubilo. I kad je umro nisam toliko ni žalila jer znam da je samo živio za to što voli. Sve njegove mane na stranu, on je bio MUŠKARAC u svakom smislu te riječi”, započela je u objavi. “Toliko sam ponosna što mi je otac bio lik koji je vjerovao u sebe, borio se za nas, koji nije pokleknuo trendu i nije se izdao. Vama je on Dino Dvornik, meni je tata. Uvijek je bio najdjetinjastija i najbitnija figura u našim životima. I što god ljudi pričali o njemu on se uvijek izborio za nas”, nastavila je u dirljivoj posveti. “Ovo nije ni čovjek, ovo je ljudina i bog. Ispoštovao nas je i na svoje zlo, i držimo ga u srcu zauvijek. Jer prije pjevača on je bio čovjek – i to kakav. Prazninu koju je ostavio nitko neće zamijeniti, ali ćemo sve uspoređivati s njim”, dodala je Ella, istaknuvši kako ničega od toga ne bi bilo bez njene majke Danijele. Za kraj je poručila kako joj je drago da su joj oni roditelji, jer su ju oni naučili što je prava ljubav i srodne duše. “Vama Romeo i Julija, meni Dino i Danijela… zauvijek”, zaključila je Ella. Ova posveta u svega sat vremena zaradila je više od četiri tisuće reakcija, a svoje emocije jasno su iskazali brojni fanovi u komentarima. “Legenda koja ostavlja trag kroz tebe”, “Još mu se po njegovim pjesmama i talentu nitko nije približio”, “I trebaš biti ponosna! Hvala mu na svemu, a i veliko hvala mu na tebi”, “Dugo sam bila čak i ljuta što je otišao, žalila sam za njim”, “Uvijek je znao napraviti atmosferu. Car je bio”, “Skoro sam se rasplakala”, samo su neki od komentara.
Zoran Šprajc u nesvakidašnjem izdanju: ‘To ti je kad ujutro vježbaš’

Televizijski voditelj Zoran Šprajc jedno je od najpopularnijih lica na malim ekranima. Otkako je pokrenuo vlastitu emisiju Stanje nacije, ponovno je dospio u fokus javnosti. No nije on poznat samo po svojem načinu izvještavanja, već i po zanimljivim objavama na društvenim mrežama gdje je dosta aktivan. Njima je sada pridodao još jednu, ovog puta zabrinjavajućeg karaktera. Naime, putem svoje Instagram priče objavio je fotografiju na kojoj se vidi kako na glavi ima medicinski zavoj. Razumljivo je kako je ova slika zaista zabrinula njegove vjerne fanove, no ako je suditi prema njegovom opisu, stanje ipak nije tako ozbiljno. “Stanje nacije. Kad ideš ujutro vježbati a to nije za tebe… pa udariš glavom u krevet”, napisao je Šprajc. To daje naslutiti kako je riječ samo o laganoj ozljedi glave, a budući da je dodao emotikon sa širokim osmijehom za pretpostaviti je kako voditelj ovim incidentom nije pretjerano zabrinut.
Vedrana Rudan iz bolnice: ‘Pitam se da li se Šeks liječi u ovakvim uvjetima’

Spisateljica Vedrana Rudan na svom je blogu u svom stilu opisala kako je završila u riječkoj bolnici. Uz opis svog stanja, komentirala je i uvjete u kojima se liječila u bolnici. Rudan je opisala kako je dobila napadaj fibrilacije atrija zbog čega je u četiri ujutro završila na Hitnoj gdje su je satima držali na promatranju nakon čega je zaključeno da bi trebala ostati u bolnici. Potom je otkrila kako je morala ići na koronarografiju, dijagnostički postupak koji se koristi za pregled srčanih krvnih žila, posebno koronarnih arterija, a onda je opisala sobu u kojoj je boravila. “Ušla sam u sobu u kojoj su bila tri kreveta. Je*ote! Sve čisto i uredno ali soba je bila tako mala da bi se i naš kepec, ministar zdravstva, u njoj osjećao klaustrofobično. U nju je netko ubacio i tri fotelje obložene plastikom. Zašto?” započela je Rudan opisivati. “Divim se svima u toj riječkoj rupčagi” “Ujutro me probudio šum vodopada. Gdje sam? Plitvička jezera? Krivo. Jedna je pacijentica sjedila na onoj fotelji i iz sebe ispuštala mlaz. Objasnila mi je da se prijestolje na kome je sjedila zove “karolina” i da služi kao zahod za pacijentice koje se ne smiju otkačiti od monitora. Je*ote! Tri kreveta, kasnije je stigao i četvrti, tri “karoline”, vrata sobe je svaki čas netko otvarao. Bila sam sretna što mogu samostalno otići do kupatila. Kupatilo? Na, čini mi se šest soba, najmanje osamnaest kreveta, dva veceića, “muški” i “ženski”, odvojeni tankom pločicom. Bijedni umivaonik, sve izuzetno čisto”, nastavila je dalje Rudan. “Pitam se da li se u ovakvim uvjetima liječe Šeks i ostali bolesnici iz vrha HDZ-a koji nam trenutno prodaju priču da živimo u raju? Pi*aju li oni u boce dok čekaju zahvat?Divim se svima u toj riječkoj rupčagi na krovu bolnice koji s osmijehom i entuzijazmom i zaista milosti puni pomažu nama bijednicima da preživimo”, poručila je spisateljica. “Karolina Riječka izgubila je svoje djevičanstvo da bi nekoliko stotina godina kasnije u njenom gradu četiri žene u jednom sobičku sjedile na karolinama?Da je znala u što će se njezin grad pretvoriti ostala bi djevica”, zaključila je Vedrana Rudan.